Régen adott volt egy "recept", ami alapján a fiatalok gyerekeket hoztak világra és követve a szülői mintákat, hamar felnőtté kellett válniuk. Mára már minden megváltozott és előrébb való a tanulás, a munka, a karrier és csak ezután vállal a többség gyereket. De mi is az az ezután? És mi minden változik a gyerekvállalással?
A közvetlen környezetemben tapasztalom, hogy nehéz lakáshoz jutni, sokan hónapról hónapra élnek és kevés a komoly, hosszantartó kapcsolat. Sok pár úgy vállal gyereket, hogy majd lesz valahogy. De kérdem én, lehet így? Nem túl nagy felelősség rálegyinteni erre? Az egyik legfontosabb az lenne, hogy a pár készüljön fel és nem csak testileg, de lelkileg is, hiszen erről ritkán esik szó. Sokan a saját szüleikkel nem tudják vagy nem akarják megbeszélni a jövőbeli terveiket. A saját útjukat szeretnék járni, amivel a gond csak az, hogy ez az út még nagyon ismeretlen, nagyon ingatag.
A legfőbb kérdések:
1. Beszéljétek meg, hogy ha megszületik a babátok, akkor hogyan tovább? Mik a főbb tervek?
2. Kinek mennyi keresete van/lesz? Mennyibe kerül havonta egy gyerek és milyen segélyek/támogatások vehetők igénybe?
3. Hol fogtok tudni lakni?
4. Ki vigyáz a gyerekre? Ki lesz a segítségetekre?
5. Mind a ketten ugyanúgy várjátok? Beszéltetek erről már eleget?
Ha ezeken a pontokon végigmész a pároddal/férjeddel, akkor sokkal könyebben átláthatjátok, hogy mi okozhat akadályt és el kell kezdeni azon dolgozni, hogy még a baba érkezése előtt megoldódjon.